Haberler
Elektrik kayıp kaçak bedelini İcra yoluyla alabilirsiniz!

Tüketiciler Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanlığını da yürüten Tanrıverdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun elektrik faturalarından alınan kayıp-kaçak bedelinin tahsil edilmesinin hukuka aykırı olduğuna ilişkin karar verdiğini anımsattı.

07.01.2015
Kayıp Kaçak ile İlgili Görüş

2011'den bu yana Tüketiciler Birliği olarak vermiş olduğumuz mücadelemizin bu aşamalara gelmiş olması sevindirici ama bir yandan da ilgililer bir çözüm sunamazlarsa ciddi bir çözümsüzlüğe gidiyor iş. En üst hukuk kurulu niteliğindeki Yargıtay Hukuk Genel Kurulu biri yerel mahkemenin direnme kararını görüşmek üzere diğeri de düzeltme talebi olarak konuyu iki kez görüşmüş ve her iki toplantıda da, 1- Usul yönünden THH ve TM lerinin yetkili ve görevli olduğuna, 2- Esas yönünden alınan kayıp kaçak bedelinin haksız olduğuna, karar vermiştir. Bahse konu karar, kayıp kaçakla ilgili başvuran tüketici talebinin Silifke THH nce kabul edilmesi, itiraz üzerine kararının yerel mahkemece onanması, buna dağıtım şirketinin temyize götürmesi ve yerel mahkeme kararının Yargıtay ilgili dairesince bozulması üzerine yerel mahkemenin hukuka uygun olduğunu düşündüğü kararında direnmesi sonucu oluşmuştur.

04.01.2015
Tehlike Kimyasal Madde İhtiva Eden Ayakkabılar

Tehlike Kimyasal Madde İhtiva Eden Ayakkabılara İlişkin Açıklama

05.12.2014
Fatura Dostu Uyarı Sesi Kaldırılmasın

BTK’nın numara taşımada uyarı sesinin kaldırılmasına yönelik kararını değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Sami ÇAPRAK “Halen şebeke içi ve şebeke dışı aramaların arasında ücretlendirme farkları mevcut iken uyarı sesinin kaldırılması sürpriz faturalara yol açar. Yönetmelik değişikliği gerçekleşirse dava açacağız” dedi.

16.09.2014
Bankaya Ödenen Bedelleri Almak İçin Aracıya İhtiyaç Yok

Yürürlüğe giren yeni tüketici kanunuyla beraber, dosya masraflarınızı kredi kartı aidatlarınızı geri alıyoruz diye arayan firmalarda artışı değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Vekili Hatice Saadet Kalyoncu “Tüketiciyi mağduriyetlerini gidereceğiz diye daha da mağdur ediyorlar” dedi.

11.06.2014
Yurttan Atılan Öğrenciler Tüketici Yasasının Koruması Altındadırlar

Bir öğrenciler yurt/okul/dershaneden atılırsa ne tür haklara sahip olur?

18.03.2014
EPDK akaryakıt şirketlerine ceza yağdırdı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, 44 dağıtım şirketine 659 milyon lira idari para cezası kesti.

14.11.2013
12 Banka Cezasını Ödedi

Rekabet Kurulu soruşturmasında ceza alan 12 banka, erken ödeme indirimi sayesinde 279 milyon 239 bin liradan kurtuldu.

14.11.2013
Türkiye'nin kırmızı et üretimi azaldı

Türkiye'nin toplam kırmızı et üretimi, bu yılın üçüncü döneminde bir önceki döneme göre yüzde 3 azalarak 206 bin 466 ton oldu.

14.11.2013
Borçluya Kolaylık

Kredi kartında yeni düzenlemeler için gün sayılırken, tüketicilerden çağrı geldi: Önce borç yapılandırılsın, tüketici kredisine dönüşsün...

29.10.2013