Haberler
Hılf'ul Fudul

18.05.2016
Veda Hutbesi

18.05.2016
İlamsız İcra Zulmü Durdurulmalıdır

Eski kanunun ruhunu geri istediklerini dile getiren Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin; “Canavara dönüştürdükleri “İLAMSIZ İCRA” ile tüketiciye karşı orantısız bir güç uygulanmakta, hak arayışının önüne geçilmektedir” dedi.

17.05.2016
GSM Firmaları BTK'ya Sağır!

Kendi adına abonelik anlaşması olmaksızın mobil telefon hizmeti kullanan tüketicilerin ücret ödemeden hatları kendi üzerlerine almalarına hak tanıyan BTK’nın kararını yok sayan GSM operatörlerini değerlendiren Tüketiciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Akalın “İşlerine gelmediği için BTK kararını uygulamayan GSM operatörleri düpedüz suç işlemektedirler” dedi. Tüketiciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Akalın, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:gs

15.04.2016
Tüketici Okulu 2009

2009 Mayıs ayında eğitime başlayan “Tüketici Okulu” projesinde; konusunda uzman kişilerce, Temel Tüketici Hakları - Hasta Hakları - Gıda Güvenliği ana başlıkları altında eğitim verilmiş, 2010 yılında sürdürdüğü bu çalışması için T.C Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan 2010 yılı Hizmet Ödülünü almış bulunan Tüketici Okulu, 2012 yılında da eğitimlerine devam etmektedir.

14.04.2016
Üniversite’de Defolu Hizmet

İstanbul Ticaret Üniversitesi yönetimi, yeni akademik dönemin hemen öncesinde 34 akademisyeniyle sözleşme yenilememe kararı aldı. Bu kararı tüketici hakları kapsamında değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkan Vekili Hatice Saadet KALYONCU “Üniversite tercihlerinde akademik kadroya göre kayıt yapan öğrenciler, ayıplı hizmet kapsamında, yeniden fiyatlandırma (indirim) isteyebilir ve Tüketici Mahkemelerinde haklarını arayabilir” dedi.

11.08.2015
Tüketiciler Birliği Genel Merkez Yönetiminde Bayrak Değişimi

Tüketiciler Birliği Genel Kurulunda yeni yönetim ve denetim kurulları belirlenirken, Genel Merkez Kayseri'ye taşındı. Genel Kurul'da Tüketiciler Birliği Genel Başkanlığına Mahmut Şahin getirildi.

03.07.2015
Uyarı Sesinin Kaldırılmasına Dava Açıyoruz

Geçen Eylül BTK’nın numara taşımada uyarı sesinin kaldırılmasına yönelik itirazlarımızı ifade etmiş ve “Halen şebeke içi ve şebeke dışı aramaların arasında ücretlendirme farkları mevcut iken uyarı sesinin kaldırılması sürpriz faturalara yol açar. Yönetmelik değişikliği gerçek-leşirse dava açacağız” demiştik ve açıyoruz.

12.03.2015