Haberler
AB Müslümanlara Karşı Ayırımcılık Yaptığını Kabul Etti

AB Irkçılık ve Yabancı Düşmanlığı İzleme Merkezi'nin yaptığı "Avrupa Birliği'nde Müslümanlar-Ayrımcılık ve İslamofobi" başlıklı araştırmada, "eldeki verilerin Avrupalı Müslümanların çoğunun genellikle kötü barınma koşullarında yaşadıkları, eğitimdeki başarılarının ortalamanın altında ve işsizlik oranlarının ortalamanın üstünde olduğunu gösterdiği" belirtildi.

18.12.2006
KTO Cevap ve Güvence Veremedi

9 Aralık 2005 tarihinde KTO yönetimince yeni kurulan Vakıfla ilgili bilgi edinmek için Bilgi Edinme Hakkımızı kullanmıştık. Süresinde cevap vermeyen oda yönetimi, Yeni Meram Gazetesi’nde yer alan haberler ve bizim BEDK başvurumuz üzerine KTO, cevapsız cevap mektubu aldık.

08.02.2006
Büyükerşen’den Bilgi Edinme Hakkına Engelleme

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in, “Bilgi Edinme Yasası”na aykırı davranışlarını değerlendiren Tüketiciler Birliği Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Aydın Işık; “Yasa ile güvence altına alınmış bir hakkı engelleyen Yılmaz Büyükerşen hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

02.03.2005
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Kapısına Taş Bağlı

Tüm dünyada gerçekleştirilen “buy nothing day” satın almama günü nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyen Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Üstün Bol; “tüm dünya ile aynı a, 27 Kasım günü, 24 saat boyunca hiçbir şey satın almıyoruz ; küresel vahşet son buluncaya kadar da, ABB mallarını hiç satın almayacağız” dedi.

27.11.2004
1. tüketici Zirvesi Toplantısı Sonuç Bildirgesi

12 Mart 2005 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen I. Tüketici Zirvesi Sonuç Bildirgesi’ni açıklayan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Av. M. Bülent Deniz; “önümüzdeki dönemde, sosyal tabanlı ekonomik politikalar acilen uygulamaya konulmalıdır” dedi. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Av. M. Bülent Deniz konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır

16.07.2004
Tüketiciler Birliği IV. Aile Şurası'na Katıldı

Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu başkanlığı tarafından düzenlenen IV. Aile Şurası, 18-20 mayıs 2004 tarihlerinde Ankara'da toplı. "Aile ve Yoksulluk" konulu şura çalışmasına derneğimiz de katılarak, Genel Başkanımız Av. M.Bülent Deniz tarafından hazırlanan "Değişen Tüketim Alışkanlıklarının Yoksullaşma Üzerinde Etkisi ve İsraf Ekonomisi" başlıklı bir bildiri sundu.

20.05.2004