Haberler
Şimdi de Faturanızı ödeyelim tuzağı

Bilgisayar korsanları “fatura taktiği” ile tuzak kuruyor. Kopyaladıkları kredi kartlarını internette satılığa çıkartıyorlar. Birçok kişi de elektrik doğalgaz faturalarını bu kopya kredi kartı ile ödüyor.

10.07.2017
15 TEMMUZ DİRİLİŞTİR...

15 TEMMUZ DİRİLİŞTİR 15 Temmuz Darbe Girişimi Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı, AK Parti Burdur Milletvekili Av. Reşat Petek, Kayseri’de verdiği konferansta 15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe girişimine karşı koyan milletin bir diriliş örneği sergilediğini söyledi. Programa Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Melikgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Serdar Öztürk, Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, ASKON Şube Başkanı Ali Özcan, TÜMSİAD Şube Başkanı Nusret Uğurlu, STK temsilcileri belediye başkanları ve birçok davetli katıldı.

13.03.2017
Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Şahin: “Tüketiciler kusurlu asansör için hak talep edebilir”

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, yetkili kurumlar tarafından kırmızı etiketle işaretlenmiş güvensiz asansörler için tüketicilerin hak talep edebileceğini söyledi.

23.02.2017
Özel hastaneden fark ücretleri geri alınabilecek

Kayseri Kocasinan Kaymakamlığı'nın aldığı emsal kararla, artık tüketiciler, özel hastaneler tarafından kendilerinden uygulanan fazla fark ücretinin iadesini isteyebilecek. Tüketiciler Birliği (TB) Genel Başkanı Mahmut Şahin, birlik binasında konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, Kayseri Kocasinan Kaymakamlığı tarafından alınan emsal karar ile artık tüketicilerin, özel hastanelerin uyguladığı haksız fark oranını talep edebileceklerini ifade etti.

08.02.2017
Akaryakıt zamlarında haksız kazanç uyarısı

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, akaryakıta zam geldiğinde bazı istasyonların belirlenen zaman diliminden önce zamlı satış yaparak haksız kazanç elde ettiklerini savundu.

08.02.2017
Tüketiciler Birliği: Taksitli satışlarda tek senet riskli

TÜKETİCİLER Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, tek senetle yapılan taksitli alışverişlerde iyi niyet olmadığını söyledi. Şahin, bu tür alışveriş merkezlerinin personelden daha fazla sayıda avukatla çalıştığını belirterek, bu mağazaların ticaretten daha çok avukatlar vasıtasıyla para kazandığını savundu.

08.02.2017
Tüketiciler Birliği'nden Epdy'ya Çağrı Açıklaması

Tüketiciler Birliği (TB) Genel Başkanı Mahmut Şahin, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na (EPDK) elektrik kesintileri ile ilgili olarak, vatandaşı mağdur etmeyecek bir düzenleme yapılması çağrısında bulundu.

08.02.2017
Tüketiciler Birliği'nden küçük AVM uyarısı... Bakın nasıl kazanıyorlar?

Tüketiciler Birliği'nden küçük AVM uyarısı... Bakın nasıl kazanıyorlar? Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, tek senetle yapılan taksitli alışverişlerde iyi niyet olmadığını söyledi. Şahin, bu tür alışveriş merkezlerinin personelden daha fazla sayıda avukatla çalıştığını belirterek, bu mağazaların ticaretten daha çok avukatlar vasıtasıyla para kazandığını savundu

07.02.2017
Ayıp Oranında Bedel İndirimi, Ama Nasıl

Ayıp Oranında Bedel İndirimi Ama nasıl? 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11. Maddesinde tüketicilerin seçimlik hakları düzenlenmiştir. Buna göre, Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici; * Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme, * Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, * Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme, * İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

07.02.2017