Hakkımızda

2003'de gerçekleştirilen yeni kurumsal yaklaşım ile yeni bir kimlik kazandık. Tüketicilerin "el ele" olması ve hak mücadelesinde daha yoğun dayanışmasına yönelik bir işbirliği çağrısını temel alan yeni kurumsal kimliğimiz büyük ilgi görüyor. Logomuz sempatik ve modern insan figürlerinden meydana geliyor. Tüketiciler Birliği'nin İngilizcesi olan "Consumers Union" ise, logomuzun hemen altında yer alarak küresel dünya ile olan önemli bağlarımızın da habercisi.

"Tüketiciler Birliğiinsanların güldüğü bir gezegen için verdiği mücadelesine 7 Ekim 1997 tarihinde başladı.

Daha güzel bir Türkiye için çok şey istiyoruz” diyerek başlattığımız “sivil” yürüyüşümüz, geçtiğimiz yıllarda da “gülen insanların olduğu bir gezegen için” devam etmiş ve yeni boyut kazanmıştır.

L.P.G. vergilerinden, baz istasyonları yönetmeliğine, hızlı tren projesiyle toprağa gömülen milyar dolarların hesabının sorulmasından, otoyol zamlarına, kadar bir çok konuda yargının kapısına gittik.

Yargı süreci ile birlikte “15/17 Ocak-Cepler susacak” kampanyasıyla, ülkemizin ilk ve en büyük tüketmeme eylemini gerçekleştirdik.

“Sağımda, solumda, önümde, arkamda, tepemde, baz istasyonu İs-Te-Mi-Yo-Rum” kampanyasıyla 75.000 imza toplayarak TBMM'nden baz istasyonlarından bizi koruyacak bir yasa çıkarmasını talep ettik.

“Siyah kurdele geri döndü” diyerek, otoyol ve köprü zamları başta olmak üzere bütün zamları toplumsal olarak protesto ettik.

Başvuru Merkezi’mizle, her ay ortalama 500 tüketicinin mağduriyetini gidermeye çalışırken, akan bilgilerle ülkemizin tüketici profilini oluşturduk.

Hazırladığımız raporlarla, basın açıklamalarıyla toplumun nabzını tutuyor ve ülkemiz için, insanımız için “iyi” olanı istiyoruz.

Kahta, İstanbul, Konya, Ankara, Kütahya, Isparta, Eskişehir, Aksaray, Adana, İzmit, Erzurum, Şanlıurfa, Kayseri, Adapazarı, Bartın, Adıyaman derken Tüketiciler Birliği'ni 10. yaşında kırktan fazla şubesi ve on binlerce üyesi ile artık çok daha büyük bir aile.

Şimdi sizde bu aileye katılın!
Hak arama mücadelesinde sizde tercihinizi hak'tan yana kullanın.
Türkiye'mizin gülen insanların ülkesi olmasına katkı sağlayın!

Efendimiz s.a.v. “Bir an adalette bulunmak 60 yıl ibadetten hayırlıdır” diyor.

Namık Kemal ise, "köpektir zevk alan sayyâd-ı bî insâfa hizmetten" diyor; yani "zalim avcıya hizmetten zevk alan köpektir". Peki insaf, vicdan, hak ve adalet kavramlarına sahip, bu duygu ve erdemleri özümsemiş ve bu vasıfları yüzünden "insan" olma şerefine ermiş bulunan şuurlu varlıklar ne yaparlar? İnsan olma şerefine erenler; Mazlumun yanında yer alarak zalimi engellemeye çalışırlar. Tüketiciler Birliği'nin tüm çalışma ve çabalarında bunu göreceksiniz.